אודות

תהילתי יספרו מקיימת ב-7 ישובים ביהודה שומרון וחבל עזה

בתי מדרש קהילתיים, הנותנים מענה לבעלי משפחות שצריכות הכנסה נוספת ואשר חשקה נפשם בלימוד התורה.
על לימודם בבתי המדרש הקהילתיים מקבלים הלומדים מילגה.

 
 

7 כוללים ברחבי הארץ

איבי הנחל

מעון

מעלה חבר

כוכב השחר

רבבה 

נווה

מגרון

 

בקרוב יקומו כוללים ב- 9 ישובים נוספים

 ואנו זקוקים לכם כשותפים

תרומה מוכרת לצורך מס עמותה מספר 580591360 

תודה על פניתכם

צור קשר

אם יש לכם שאלות או הערות,

פנו אלינו ונחזור אליכם בהקדם

 

הסיפור שלנו

אין צורך לומר ששעות רבות נוספות למדנו וחזרנו לפני מועדי הבחינות הלא פשוטות להיבחן בבחינות ההסמכה של הרבנות הראשית לישראל

.
אישית זכיתי להגשים חלום וכיום אני בעל תעודת יורה -יורה ותעודת רב אזורי וכיום אני בדרך לשלבים אחרונים להשלמת תואר רב עיר מהרבנות הראשית לישראל.


בישוב שלנו קמו שיעורים נוספים כתוצאה מכך עוד שיעורי ערב בהלכה ואגדה, הוקם כולל יום השישי, הורחבו השיעורים בשבתות .כמו כן הורחבו השיעורים לילדים ומסגרת תלמוד התורה אחרי הצהרים גדלה בלי הכר.

 

אני אישית זכיתי להעביר סבב של צורבא מרבנן. לאחרונה אף הוקם כולל יום בישוב שלנו בשביל נר התמיד של התורה שיהיה במתחם בתי הכנסת. 

 

ישנם עוד מספר מיזמים תורניים בקנה והשמים הם הגבול אם רוצים...


צריך רק לזכור מאיפה הכל התחיל וכידוע אם אין קמח אין תורה פשוטו כמשמעו, אז בחודש תשרי בתחילת השנה אנו רוצים להרחיב את מעגל התומכים של עמותת תהילתי יספרו שעוד כוללי ערב מבית מדרשה של הציונות הדתית יפתחו וחזון אהבת התורה בעם ישראל יתגשם.


כידוע תשובה ותפילה וצדקה מעבירים את רוע הגזרה .
אז בואו תזכו לעוד סניגורים ותבורכו בשנה טובה ומתוקה של לימוד ואהבת תורה.

אני רוצה לספר לכם על מיזם נפלא שרבים שותפים לו בעמותה רשומה תהילתי יספרו.


הכל התחיל לפני חמש וחצי שנים. עד אז בישוב שלנו לימוד התורה בימות החול ובערבים בפרט היה דל מאוד.
אחרי ערבית היתה חבורה מצומצמת שלמדה דף יומי, האור היה כבה בתשע בערב בכל בתי הכנסת עד לתפילת שחרית למחרת בשש בבוקר .


הגבאים היו מתחננים שתושבים יעבירו שיעורים בשבתות ולא כל המעמסה תיפול על רב הישוב. ואז הגיע המפנה שהאיר על כל הישוב שלנו. היה רצון באוויר לעשות משהו יותר רציני מדף יומי. לחזור לימי העיון בסוגיות שהיינו בישיבה ואם רצינו משהו שיישאר עדיף שזה יהיה אליבא דהלכתא.


עד אז רציתי אבל לא יכולתי כלכלית שהייתי זקוק להשלמת הכנסה אחרי יום עבודה מפרך לעוד עבודות פרטיות לצורך פרנסה ולא יכולתי עד אז להשקיע שעתיים וחצי נוספות ביום לחלום של לימוד בעיון.


במקביל נוצר קשר בין הרבנית מיכל פרץ לבין אחת מתלמידותיה שגרה בישוב ונוצר קשר נוסף עם גב' גלית אליפור שהקימה את העמותה של כוללי הערב בישובים, ומיזם תהילתי יספרו יצא  לדרך.

אין צורך לומר שהאור בבית הכנסת המשיך להאיר עם לומדי תורה עד 23:00 בלילה עשה משהו טוב לתושבים. זכינו ללמוד עם ראש הכולל המסור שלנו בחמש וחצי השנים האחרונות הלכות שבת, הלכות ברכות, הלכות נידה - טהרת המשפחה ועכשיו לומדים איסור והיתר .
 

* הכותב לומד בכולל רבבה, הכולל הראשון שהוקם לפני 5 שנים